Solidarni z Ukrainą

Drodzy Uczestnicy i Absolwenci Centrum SI,

W związku z agresją zbrojna Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.

W tym trudnym dla Wszystkich czasie pragniemy zapewnić naród Ukraiński o naszej solidarności.

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie wraz z Centrum Integracji Sensorycznej porozumiała się ze Szkołą Ukraińską "Materynka" z Warszawy, która reprezentowana jest przez Panią Dyrektor Nataliye Kravets, w sprawie przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, integracji sensorycznej, animacji, konsultacji psychologicznej dla ponad 50 dzieci, które aktualnie są pod opieką placówki.

Rektorat na bieżąco przyjmuje również informacje od Naszych ukraińskich studentów
z zapotrzebowaniem dla konkretnych rodzin potrzebujących pomocy.

Jako Dyrektor Centrum SI wychodzę do Państwa z prośbą. Chciałbym zaprosić wszystkie osoby, które chcą pomóc, do współpracy w ramach wolontariatu w Centrum SI.

Pragniemy zorganizować zajęcia w salach SI, animacje dla dzieci, konsultacje psychologiczne, pokazy filmów, zajęcia sensoplastyczne i inne.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy z sekretariatem Centrum SI: sekretariat@centrumsi.pl wraz z informacją o obszarze i rodzaju oferowanej pomocy
w ramach wolontariatu.

Wspólnie wnieśmy trochę normalności w życie osób, które znalazły się w tak okropnej i trudnej sytuacji życiowej.

Wyrażam nadzieje, iż w najbliższym czasie, jak najszybciej dojdzie do przywrócenia trwałego pokoju w Ukrainie.

Wojciech Modzelewski

Dyrektor Centrum SI

 

Pozostałe wpisy

To Top ↑