Zaburzenia posturalne w terapii SI- warsztat praktyczny

Prowądzący:

Bogna Stępień-Błachowiak- magister Rehabilitacji Ruchowej, doświadczony Terapeuta NDT Bobath baby, Terapeuta Integracji Sensorycznej, Terapeuta Neurorozwoju INPP oraz Trener Programu Szkolnego Integracji Odruchów INPP. Jego wieloaspektowe podejście do terapii sprawia, że jest cenionym specjalistą w dziedzinie rehabilitacji i rozwoju dzieci. Współautor książki "Rozwój Daje Radość", pod redakcją J. Kielina. Książka ta jest cennym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych skutecznymi metodami wspierania rozwoju dzieci.Od 2010 roku organizuje szkolenie "Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wg programu integracji odruchów dr Sally Goddard". Od 2013 roku prowadzi również szkolenia takie jak "Jak wspomagać rozwój dziecka od 0-2 roku życia - wskazówki praktyczne" oraz "Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkole i przedszkolu - jak mu pomóc".

Aktywnie uczestniczy w konferencjach, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. W 2013 roku w Wrocławiu poprowadził warsztaty "Integracja odruchów wg Sally Goddard", a w 2016 roku wygłosił wykład na konferencji "Ocena i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka - nowe trendy w diagnostyce i terapii". Zangażowanie i pasja do pracy z dziećmi sprawiają, że Pani Bogna Stępień- Błachowiak  stanowi niezastąpiony element środowiska wspierającego rozwój dzieci z różnymi potrzebami.

Tomasz Piątek- Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiegow Poznaniu na kierunku Fizjoterapia.Terapeuta integracji sensorycznej z 11 letnim doświadczeniem. Nieustannie rozwija swoje umiejętności, korzystając z metod integracji bilateralnej oraz Original Play, aby dostosować podejście terapeutyczne do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Jako fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej od 6 lat wspiera Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Udziela wsparcia na oddziałach Onkologiczno-Hematologicznych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera UM im. K. Marcinkowskiego oraz w przyszpitalnej Poradni Onkologicznej. Zajmuję się diagnostyką i terapią integracji sensorycznej zarówno w gabinecie, jak i w szpitalu, skupiając się na fizjoterapii dzieci i dorosłych. Jego praktyka obejmuje szerokie spektrum wiekowe, od niemowląt po młodzież do 18 roku życia. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i terapią integracji sensorycznej w gabinecie i w szpitalu, fizjoterapią dzieci i dorosłych. Prowadzi grupowe zajęcia z Original Play. Otwarty na nowe wyzwania i zdobywanie wiedzy. Cały czas poszerza swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach związanych z terapią dzieci. Poza pracą dumny mąż i tatą. W życiu prywatnym pasjonuje się sportem, co sprawia, że również w pracy kładzie nacisk na aktywność i ruch jako kluczowe elementy zdrowego rozwoju.

 

Adresaci szkolenia:

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów integracji sensorycznej chcących poszerzyć swój warsztat pracy o zabawy i ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne oraz wspomagające kształtowanie się odruchów posturalnych.

Podczas szkolenia dowiesz się o znaczeniu napięcia mięśniowego w kontekście integracji sensorycznej, przetwarzania wzrokowego i słuchowego jak również o całym aspekcie trudności związanych z zaburzeniami posturalnymi tj. trudności ze stabilizacją posturalną, postawą, odruchami i reakcjami równoważnymi.

Nauczysz się jak dobierać ćwiczenia i zabawy na zajęciach SI aby wzmacniać mięśnie posturalne, poprawiać kontrolę motoryczną, wspierać kształtowanie się odruchów posturalnych nie zmieniając przy tym terapii integracji sensorycznej w fizjoterapię.

Po odbytym szkoleniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Program szkolenia:

  1. Zaburzenia posturalne a napięcie mięśniowe
  2. Czynniki wpływające na napięcie mięśniowe
  3. Rozwój kontroli motorycznej, postawy i stabilizacji
  4. Konsekwencje wynikające z zaburzenia napięcia mięśni posturalnych
  5. Ćwiczenia i zabawy wzmacniające mięśnie posturalne w terapii integracji sensorycznej- praktyka
  6. Odruchy posturalne- dobór ćwiczeń i zabaw wspomagających kształtowanie się tych odruchów-praktyka
  7. Odruchy pierwotne- dobór ćwiczeń i zabaw wspomagających wyhamowywanie się odruchów na zajęciach si, (wspomagających terapię wyhamowania odruchów)-praktyka

Szkolenie ma charakter praktyczny. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie obuwia na zamianę. 

Czas trwania szkolenia: 

  •  godz. 9:00 – 17:00

Termin szkolenia:

TERMIN: 20 stycznia 2024 r. - Sobota

Miejsce szkolenia:

Centrum Integracji Sensorycznej
ul. Jagiellońska 92
00-992 Warszawa

Koszt uczestnictwa:

699 zł 

Opłaty wnosimy : 

Opłaty dokonujemy w terminie 7 dni licząc od dnia wysłania zgłoszenia.

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie
Numer Konta : 88 1240 6029 1111 0000 4792 0808
W tytule przelewu prosimy o wpisanie :
"Imię i nazwisko - Zaburzenia posturalne ".

Opłaty należy dokonać niezwłocznie po wysłaniu zgłoszenia- liczba miejsc jest ograniczona.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt poprzez e-mail: dzialfinansowy@ews.edu.pl

Zgłoszenia:

Wyślij zgłoszenie

To Top ↑