Neuroprzekaźniki- biochemiczny obraz dziecka (fizjonomiczny i psychiczny) oraz ich wpływ na układy sensoryczne.

Chemia mózgu warunkuje nie tylko nasze samopoczucie fizyczne i emocjonalne, lecz staje się podstawą zrozumienia przez nas świata wewnętrznego i zewnętrznego. Dziecko od urodzenia podlega licznym przemianom fizycznym i chemicznym wpływającym na jego obraz świata i poruszanie się w nim poprzez swoje ciało i emocje. Zrozumieć chemię ciała to odnaleźć klucz do sprawnego funkcjonowania fizycznego i emocjonalnego. W ramach zapoznania się z tą tematyką proponuje dwa warsztaty:

 1. Podstawowy -Teoretyczny trwający 10 godzin dydaktycznych
 2. Rozwijający -Teoretyczno-praktyczny 20 godzin dydaktycznych (liczba grupy klinicznej 25 osób)- odbywający się po ukończeniu szkolenia podstawowego.

Prowadzący: dr Ewa Bartelmus-Praca doktorska na temat: "Transformacja emocjonalna u kobiet po porodzie fizjologicznym" obroniona na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Wykładowca : anatomii, ginekologii i położnictwa w fizjoterapii, masażu. Właściciel i wykładowca przyszpitalnej Szkoły Rodzenia oraz Centrum rozwoju małego dziecka na Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Konsultant Oddziału ginekologiczno-położniczego z zakresu prawidłowego rozwoju dziecka oraz laktacji. Właściciel oraz wykładowca Centrum Edukacji ,,Bartmaj,, wspierającego rozwój Fizjoterapeutów w praktyce.  Ekspert w Firmie Jonson z zakresu stymulacji dotykowej. Autorka licznych konferencji oraz publikacji naukowych dotyczących położnictwa i pediatrii.  Autorka książki ,,Masaż w pediatrii – praktyczny przewodnik dla terapeutów,

Cena szkolenia specjalistycznego:

599 zł

Termin szkolenia:

14-15 maja 2022 r. - poziom rozwijający

Miejsce :

Centrum Integracji Sensorycznej,
ul. Jagiellońska 88, Warszawa

Zgłoszenia przyjmujemy:

Zgłoszenie - Wyślij 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Podstawowy warsztat teoretyczny

Neuroprzekaźniki- biochemiczny obraz dziecka (fizjonomiczny i psychiczny) oraz ich wpływ na układy sensoryczne

Realizowane tematy:

 • Autoregulacja i samoregulacja co to takiego?
 • Człowiek jako istota biochemiczna.
 • Dziedziczenie chemii ciała i reakcje adaptacyjne dziecka i dorosłego. Jaki jest cel biologii ciała i umysłu?
 • Analiza podstawowych neuroprzekaźników i ich wpływ na konstruowanie odpowiedzi układów sensorycznych.
 • Zaburzenia biochemii ciała, a zaburzenia SI.
 • Test Kompetencji neuroprzekaźnikowej. Pozwala sprawdzić dziedziczoną i aktualną tendencję występowania neuroprzekaźników.

Rozwijający warsztat teoretyczno-praktyczny

Realizowane tematy:

 • Chemia ciała jak na nią wpłynąć?
 • Zaburzenia metaboliczne etiologia.
 • Dieta dobrana w celu regulacji neuroprzekaźnikowej (regulacja wybiórczości pokarmowej, redukcja odczynów alergicznych i astmatycznych, regulacja zachowania dziecka i dorosłego, poprawa motoryczności oraz koordynacji nerwowo-mięśniowej, regulacja odczynów zapalnych i jednostek chorobowych wynikających z zaburzeń metabolicznych).
 • Dobór aktywności fizycznej dla dziecka i dorosłego w celu regulacji fizycznej i emocjonalnej. Prezentacja i ćwiczenia
 • Praca manualna usprawniająca homeostazę neuroprzekaźników, zajęcia praktyczne.

Zmienić działanie ciała fizycznego i emocjonalnego, a nie tylko je retuszować!. Poznać mechanizmy jego funkcjonowania oraz środki którymi możemy na nie wpłynąć.

Warsztat przeznaczony nie tylko dla terapeutów SI lecz wszystkich osób, które nie mają wyregulowanej pracy własnego ciała i psychiki.

To Top ↑