Poradnia Centrum Integracji Sensorycznej to zespół ekspertów, w którym każdy specjalizuje się w swojej dziedzinie, dlatego możemy pomóc wielopłaszczyznowo naszym pacjentom. Na wspólny sukces pracują doświadczeni terapeuci integracji sensorycznej- terapia zaburzeń, logopedii- leczenie wad wymowy, psychologii-pomoc w problemach emocjonalnych, w rozwijaniu osobowości. Poradnia Integracji Sensorycznej Centrum SI to miejsce, gdzie pacjenci mogą uzyskać specjalistyczną pomoc w zakresie diagnozowania i terapii problemów związanych z integracją sensoryczną. Nasza poradnia oferuje kompleksowe usługi, obejmujące diagnozę funkcjonowania sensorycznego oraz indywidualnie dopasowaną terapię. Wszystko to jest prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z pacjentami z problemami integracji sensorycznej. Nasza oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.Nasza terapia opiera się na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta i jest dostosowana do jego potrzeb i możliwości. W trakcie terapii stosujemy różnorodne metody i techniki, takie jak np. ćwiczenia ruchowe, praca z przedmiotami o różnych teksturach, ćwiczenia relaksacyjne czy praca z różnymi rodzajami światła. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Państwu i Waszym bliskim w rozwiązywaniu problemów związanych z integracją sensoryczną i poprawie jakości życia. 

Poradnia Centrum Integracji Sensorycznej to profesjonalnie wyposażone pomieszczenia, na które składają się 4 sale do terapii integracji sensorycznej, 2 gabinety do diagnozy si, diagnozy logopedycznej, terapii Biofeedback oraz pomieszczenia biurowe łącznie to aż 1000 m2 pomieszczeń.

Terapia integracji sensorycznej (SI) jest procesem terapeutycznym, który ma na celu pomóc osobie w lepszym przetwarzaniu i reagowaniu na informacje pochodzące z różnych zmysłów. Terapia ta jest przeprowadzana przez specjalistów z zakresu integracji sensorycznej, takich jak fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi lub psychologowie. 

Podczas terapii SI, terapeuta stosuje różne ćwiczenia i zabawy, które pomagają pacjentowi w lepszym przetwarzaniu informacji pochodzących z różnych zmysłów. Ćwiczenia te mogą obejmować różnego rodzaju zabawy związane z ruchem, dotykiem, smakiem, zapachem, wzrokiem i słuchem. 

Terapia SI  przeprowadzana jest indywidualnie. Zazwyczaj składa się z kilkunastu sesji, które odbywają się regularnie. Terapeuta będzie monitorować postępy pacjenta i dostosowywać plan terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Terapia może składać się z różnych ćwiczeń. Przykładowo może to obejmować: 

 • ćwiczenia ruchowe, takie jak huśtanie się, przeskakiwanie, chodzenie po linie, balansowanie na piłce, 
 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie i koordynację ruchów, 
 • ćwiczenia dotykowe, takie jak masaż, dotykanie różnych tekstur,
 • ćwiczenia wzrokowe, takie jak czytanie, rozpoznawanie kształtów,
 • ćwiczenia słuchowe, takie jak słuchanie muzyki lub słuchanie poleceń,
 • ćwiczenia związane z równowagą i orientacją przestrzeni. 

Celem terapii jest pomóc pacjentowi w przetwarzaniu i interpretacji informacji pochodzących z różnych zmysłów, co pozwala im na lepsze radzenie sobie z trudnościami, jakie mają. Terapia jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta i jest modyfikowana w miarę postępów pacjenta. 

Nasza oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. U nas znajdą Państwo pomoc w przypadku trudności z: 

 • Koordynacją ruchową 
 • Kontrolą napięcia mięśniowego
 • Przetwarzaniem informacji zmysłowych
 • Przestrzenią, ruchem i orientacją w przestrzeni
 • Procesami pamięciowymi
 • Kontaktami interpersonalnymi 
 

W Poradni Centrum Integracji Sensorycznej świadczymy usługi z zakresu m.in.:

Zapisy do poradni Integracji Sensorycznej przyjmujemy telefonicznie:

tel: 669 167 477

tel: 22 125 51 51

Terapię SI prowadzimy dla dzieci w każdym wieku od poniedziałku do soboty. 

Adres gdzie odbywają się zajęcia :

Poradnia Centrum Integracji Sensorycznej 
ul.Jagiellońska 88
00-992 Warszawa

Dane podmiotu prowadzącego:

7 Zmysłów S.C.
ul. Jagiellońska 88, 00-992 Warszawa
Nr rachunku bankowego:
33 1140 2004 0000 3602 7688 7624

Jak do nas dojechać? 

https://g.page/centrumsi?share

 

Ważne informacje/przed wizytą:

 • Na pierwsze spotkanie w Centrum SI przyjdź proszę 10 minut wcześniej do Sekretariatu pok. 229 w celu wypełnienia niezbędnych dokumentów. 
 • Wizytę zawsze możesz odwołać 24 godziny przed umówionym terminem nie ponosząc z tego tytułu obciążeń i nie tracąc wpłaconej kwoty. 
 • Sprawdź gdzie dokładnie się mieścimy 
 • Na terapię/diagnozę przyjdź zawsze 10 minut wcześniej przed zajęciami.
 • Na miejscu proponujemy wodę dla dziecka ale warto też zabrać ze sobą ulubioną butelkę wody/napoju, dzieci pracują na sali intensywnie i powinny uzupełniać płyny. 
 • Na sali SI wymagana jest zmiana obuwia (na wygodne) lub wchodzimy bez- dotyczy dziecka i rodzica.
 • Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. 

 

To Top ↑