Neuroprzekaźniki- biochemiczny obraz dziecka (fizjonomiczny i psychiczny) oraz ich wpływ na układy sensoryczne.

Nowe szkolenie

Zapraszamy na szkolenie z Panią Ewą Bartelmus : 

Chemia mózgu warunkuje nie tylko nasze samopoczucie fizyczne i emocjonalne, lecz staje się podstawą zrozumienia przez nas świata wewnętrznego i zewnętrznego. Dziecko od urodzenia podlega licznym przemianom fizycznym i chemicznym wpływającym na jego obraz świata i poruszanie się w nim poprzez swoje ciało i emocje. Zrozumieć chemię ciała to odnaleźć klucz do sprawnego funkcjonowania fizycznego i emocjonalnego. W ramach zapoznania się z tą tematyką proponuje dwa warsztaty:

 1. Podstawowy -Teoretyczny trwający 10 godzin dydaktycznych
 2. Rozwijający -Teoretyczno-praktyczny 10 godzin dydaktycznych (liczba grupy klinicznej 25 osób)- odbywający się po ukończeniu szkolenia podstawowego.

Prowadzący: Ewa Bartelmus

mgr Fizjoterapii -Awf Kraków, Doktorant  Awf Katowice z dysertacją odnoszącą się do wpływu dotyku noworodka na transformację emocjonalną matki. Wykładowca : anatomii, ginekologii i położnictwa w fizjoterapii, masażu. Właściciel i wykładowca przyszpitalnej Szkoły Rodzenia oraz Centrum rozwoju małego dziecka na Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Konsultant Oddziału ginekologiczno-położniczego z zakresu prawidłowego rozwoju dziecka oraz laktacji.

Właściciel oraz wykładowca Centrum Edukacji ,,Bartmaj,, wspierającego rozwój Fizjoterapeutów w praktyce.  Ekspert w Firmie Jonson z zakresu stymulacji dotykowej. Autorka licznych konferencji oraz publikacji naukowych dotyczących położnictwa i pediatrii.  Autorka książki ,,Masaż w pediatrii – praktyczny przewodnik dla terapeutów,

Termin: 4 października 2020 r.- warsztat podstawowy

Cena: 450 zł

Miejsce:

Centrum Integracji Sensorycznej,
ul. Jagiellońska 88, Warszawa

Zgłoszenia: WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA 

Podstawowy warsztat teoretyczny

Neuroprzekaźniki- biochemiczny obraz dziecka ( fizjonomiczny i psychiczny) oraz ich wpływ na układy sensoryczne

Realizowane tematy:

 • Autoregulacja i samoregulacja co to takiego?
 • Człowiek jako istota biochemiczna.
 • Dziedziczenie chemii ciała i reakcje adaptacyjne dziecka i dorosłego. Jaki jest cel biologii ciała i umysłu?
 • Analiza podstawowych neuroprzekaźników i ich wpływ na konstruowanie odpowiedzi układów sensorycznych.
 • Zaburzenia biochemii cała, a zaburzenia SI.
 • Test Kompetencji neuroprzekażnikowej. Pozwala sprawdzić dziedziczoną i aktualną tendencję występowania neuroprzekaźników.

Rozwiający warsztat teoretyczno-praktyczny

Realizowane tematy:

 • Chemia ciała jak na nią wpłynąć?
 • Zaburzenia metaboliczne etiologia.
 • Dieta dobrana w celu regulacji neuroprzekaźnikowej (regulacja wybiórczości pokarmowej, redukcja odczynów alergicznych i astmatycznych, regulacja zachowania dziecka i dorosłego, poprawa motoryczności oraz koordynacji nerwowo-mięśniowej, regulacja odczynów zapalnych i jednostek chorobowych wynikających z zaburzeń metabolicznych).
 • Dobór aktywności fizycznej dla dziecka i dorosłego w celu regulacji fizycznej i emocjonalnej. Prezentacja i ćwiczenia
 • Praca manualna usprawniająca homeostazę neuroprzekaźników, zajęcia praktyczne.

Zmienić działanie ciała fizycznego i emocjonalnego, a nie tylko je retuszować!. Poznać mechanizmy jego funkcjonowania oraz środki którymi możemy na nie wpłynąć.

Warsztat przeznaczony nie tylko dla terapeutów, SI lecz wszystkich osób które nie mają wyregulowanej pracy własnego ciała i psychiki.

Pozostałe wpisy

To Top ↑