Centrum SI

Centrum Integracji Sensorycznej
ul. Jagiellońska 88
00-992 Warszawa

(22) 125 5151

Centrum Integracji Sensorycznej to jedyna w Polsce placówka, która skupia krajową i międzynarodową kadrę z zakresu SI. Jej zadaniem jest kształcenie najlepszych specjalistów w dziedzinie Integracji Sensorycznej. Realizujemy autorski -nowoczesny program studiów podyplomowych, którego autorzy posiadają ogromne doświadczenie praktyczne.Prowadzimy kształcenie w ramach studiów podyplomowych SI a także kursów integracji sensorycznej.Studia podyplomowe i kursy SI są szansą na uzyskanie oczekiwanej pracy, dla wszystkich tych, którzy posiądą specjalistyczne wykształcenie i kochają pracę z dziećmi.Nasi absolwenci uzyskują kolosalny kapitał wiedzy i praktyki specjalistycznej. 

ORTODONCJA DLA LOGOPEDÓW. DIAGNOZA I TERAPIA FUNKCJI KOMPLEKSU  USTNO-TWARZOWEGO W UJĘCIU ORTODONTYCZNO-NEUROLOGOPEDYCZNYM

SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE V

Prowadzący: Aleksandra Listwoń

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów oraz studentów logopedii.

Czas trwania:

8 h dydaktycznych

Koszt szkolenia: 

 • 549 zł 
 • 500 zł zł dla członków stowarzyszenia STIDIS


Program szkolenia:

 • Wprowadzenie do ortodoncji. Wspólne pole działania ortodonty i logopedy. Dlaczego współpraca logopedy z ortodontą jest kluczem do sukcesu w terapii pacjenta ortodontycznego.
 • Klasy Angle’a
 • Wady zgryzu – charakterystyka.
 • Wady postawy a wady zgryzu
 • Wady zgryzu u pacjentów z wadami genetycznymi, MPD, obniżonym napięciem mięśniowym
 • Diagnoza funkcji kompleksu ustno-twarzowego w ujęciu ortodontyczno-neurologopedycznym
 • Terapia funkcji kompleksu ustno-twarzowego w ujęciu ortodontyczno-neurologopedycznym (np. u pacjenta ze zgryzem otwartym, z obniżonym napięciem mięśniowym itp.)
 • Wykorzystanie narzędzi i technik terapeutycznych w terapii pacjenta ortodontycznego, np. trainery, kinesjology taping i inne.

Termin szkolenia: 

Kurs Planujemy w I kwartale 2019 r.  

Uczestnicy otrzymują:

 • Certyfikat
 • Kawa/herbata/ciastko 


Zgłoszenia przyjmujemy:

Zgłoszenie- Wyślij 

Opłaty wnosimy : 

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie
Numer Konta : 88 1240 6029 1111 0000 4792 0808
W tytule przelewu prosimy o wpisanie :
"Imię i nazwisko - Szkolenie Specjalistyczne (należy podać numer szkolenia) ".

Opłaty należy dokonać niezwłocznie po wysłaniu zgłoszenia- liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzący:

Aleksandra Listwoń 

Absolwentka Uniwersystetu Wrocławskiego oraz absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Neurologopeda kliniczny, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, międzynarodowy certyfikowany terapeuta Neurofunkcjonalnej Reorganizacji metodą Padovan, międzynarodowy terapeuta z zakresu tapingu w logopedii, instruktor masażu Shantala.Ukończyła kilkadziesiąt kursów z zakresu diagnozy i terapii kompleksu ustno-twarzowego, terapii ręki, ortoptyki, techniki Emmetta, dyspraksji i innych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi już od pierwszych dni życia oraz terapią osób z zaburzeniami funkcjonowania kompleksu ustno-twarzowego.

Partnerzy