Pomysły terapeutyczne na terapię i usprawnianie zmysłów dziecka z wieloraką głęboką niepełnosprawnością

SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE VI - DEDYKOWANE SENSOTERAPEUTA

Prowadzący: Wojciech Kozłowski- fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej i bilateralnej, terapeuta terapii czaszkowo-krzyżowej Upledgera oraz instruktor sportu. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym "Orzeszek" – placówce Stowarzyszenia Na Tak wspierającej dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Współautor rozdziału książki „Rozwój daje radość” pod redakcją Jacka Kielina. Członek The International Association of Healthcare Practitioners. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: si–poznan.pl oraz terapiazmyslow.pl

Szkolenia Specjalistyczne to wybrane elementy doskonalące dla Terapeutów i Diagnostów Integracji Sensorycznej.
Uczestnicy szkoleń mają możliwość wzbogacić swoją wiedzę poprzez serię warsztatów, które mają charakter doszkalający. Zdobyta wiedza na studiach podyplomowych czy klinice jest pogłębiana o nowe zagadnienia. 

Program szkolenia obejmuje jeden dzień interaktywnych warsztatów m.in.:

Warsztat wprowadza kursantów w świat postrzegania przez dziecko z wieloraką głęboką niepełnosprawnością. Dzięki temu każdy pedagog specjalny/terapeuta/nauczyciel zrozumie ‘świat dziecka’ i będzie umiał dostosować swoje wymagania do jego możliwości.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

  • dlaczego mamy siedem zmysłów i jak one funkcjonują oraz które są najistotniejsze dla rozwoju dziecka;
  • jak ocenić stan funkcjonowania zmysłów dziecka głęboko wielorako niepełnosprawnego;
  • jak postrzega świat dziecko z zaburzoną sferą sensoryczną;
  • jak powinniśmy ‘nasze postrzeganie świata’ dostosować do ‘sposobu postrzegania’ przez dziecko z zaburzeniami rozwoju, aby nawiązać wspólny język.

Na warsztatach poznają Państwo sposoby i techniki bezpiecznego oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego. Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny. W trakcie warsztatów prezentowane są filmy z pracy z dziećmi.

Czas trwania szkolenia: 

10 godzin edukacyjnych warsztatów dla terapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi z wieloraką głęboką niepełnosprawnością

I dzień- 10:00-18:30

Cena szkolenia specjalistycznego:

699 zł 

Termin szkolenia: 

 

Uczestnicy otrzymują:

  • Materiały dydaktyczne
  • Certyfikat

Zgłoszenia przyjmujemy:

Zgłoszenie- Wyślij 

Opłaty wnosimy: 

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie
Numer Konta : 88 1240 6029 1111 0000 4792 0808
W tytule przelewu prosimy o wpisanie :
"Imię i nazwisko - Szkolenie Specjalistyczne (należy podać numer szkolenia) ".

Opłaty należy dokonać niezwłocznie po wysłaniu zgłoszenia- liczba miejsc jest ograniczona.

To Top ↑